شرایط پذیرش دانشجویان بین‌الملل:

شرايط عمومي:

 • نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مقررات آموزشی و قوانين جاري و نداشتن ممنوعیت اقامت در جمهوري اسلامي ایران؛

 • داشتن گذرنامه معتبر؛

 • داشتن مدارک تحصیلی مقاطع قبلی مورد تأیيد مراجع ذيصلاح؛

 • متعهد بودن به رعایت معیار­ها و ضوابط آموزشی، دانشجویی و انضباطی دانشگاه؛

 • استطاعت مالی لازم برای پرداخت هزینه‏­‌های تحصيل در جمهوري اسلامي ايران (ویژه متقاضیان تحصیل به صورت غیربورسیه)؛

 • ثبت نام و شرکت در کلاس­هاي آموزش زبان فارسي در يکي از مراکز آموزش زبان فارسي به غيرفارسي زبانان مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران.

توضيح: اگر متقاضي ادامه تحصيل یکی از مقاطع تحصیلی قبلی خود را در يکي از دانشگاه­ها و يا مؤسسات آموزش عالي جمهوري اسلامي ايران گذرانده باشد و با موفقيت فارغ­التحصيل شده باشد، نيازي به آموزش مجدد زبان فارسی نخواهد داشت.

شرایط اختصاصی:
الف) مقطع کارشناسی
 1. متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی باید داراي مدرک ديپلم (معادل پايان دوره تحصيلات متوسطه در ايران) و پيش دانشگاهي يا معادل آن باشند و معدل کل آنها 12 (از 20) و يا 60  (از 100) باشد.
 2. مدارک تحصیلی و ریز نمرات صادره از دانشگاه‌های کشور متبوع متقاضي بايد به تأييد سفارت و يا يکي از نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در کشور متبوع متقاضي رسيده باشد.
 3. اخذ موافقت گروه آموزشی بر اساس شاخص‌­های مصوب.
 
ب) مقطع کارشناسی ‌ارشد
 1. متقاضیان مقطع کارشناسی ‌ارشد باید مدرک کارشناسی معتبر داشته باشند و معدل کل آنها حداقل 14 (از 20) و يا 70 (از 100) باشد. اگر معدل يک متقاضي بين 12 تا 14 و يا 60 تا 70 باشد، در صورت موافقت گروه آموزشي مربوطه، ممکن است داوطلب به صورت مشروط پذيرفته شود و در طول تحصيل موظف به گذراندن تا 12 واحد دروس جبراني مقطع تحصيلي قبلي باشد.
 2. مدارک تحصیلی و ریزنمرات صادره از دانشگاه‌های کشور متبوع متقاضي بايد به تأييد سفارت و يا يکي از نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در کشور متبوع متقاضي رسيده باشد.
 3. اخذ موافقت گروه آموزشی بر اساس شاخص‌­های مصوب.
 
ج) مقطع دکتری
 1. متقاضیان مقطع دکتری باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسي ارشد معتبر باشند و معدل کل دوره کارشناسي ارشد آنها حداقل 15 (از 20) و يا 75  ( از 100 ) باشد. اگر معدل يک متقاضي بين 14 تا 15 و يا 70 تا 75 باشد، در صورت موافقت گروه آموزشي مربوطه پذیرفته می‏شود.
 2. مدارک تحصیلی و ریز نمرات صادره از دانشگاه‌های کشور متبوع متقاضي بايد به تأييد سفارت و يا يکي از نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در کشور متبوع متقاضي رسيده باشد.
 3. دریافت تأييديه ارزشيابي مدارک تحصيلي قبلي براي متقاضياني که مقاطع قبلي خود را به صورت نيمه‌ حضوري و يا غير حضوري در خارج از کشور گذرانده‌اند.
۵-  اخذ موافقت گروه آموزشی بر اساس شاخص‌­های مصوب.
۶-  پذيرش نهايي داوطلب در برخی رشته‌ها منوط به موافقت گروه مربوطه پس از مصاحبه حضوري و يا مجازي خواهد بود.
توضيح:  امکان پذیرش دانشجویان بین‌الملل در مقطع دکتری به‌ شیوه پژوهش محور مطابق آئین‌­نامه‌­های مربوطه فراهم است.

د) پسا دکتری:
  متقاضیان دوره­‌های تحقیقاتی پسا دکتری بر اساس آئین‌­نامه­‌های مربوطه و در رشته‌­های دایر در دانشگاه پذیرش می‌­شوند. جهت شرکت در این دوره‌ها متقاضی می‌بایست با استاد مورد نظر در ارتباط بوده و از ایشان اخذ پذیرش بگیرد.
 داوطلبانی که داراي شرايط عمومي و اختصاصي ادامه تحصيل در دانشگاه کردستان مي­باشند و تمایل به پذیرش دارند، باید درخواست خود را در سامانه پذیرش الکترونیکی دانشجویان بین‌­الملل (دکمه زیر) 

ثبت کنند. سپس باید در سامانه پذیرش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران به نشانی:
http://saorg.ir:8081
درخواست خود را ثبت نموده و کد رهگيري دريافت نمايند و بلافاصله کد رهگيري مذکور را به دانشگاه کردستان اطلاع دهند.
داوطلب قبل از ورود به سامانه و ثبت درخواست خود، باید مدارک لازم زیر را جهت بارگذاری در سامانه آماده نماید:

 1. اسکن رنگی آخرین مدرک تحصیلی با فرمت JPEG و حجم متوسط مابین 90 تا 200 کیلو بایت

توضيح:  داوطلبان غیر ایرانی متقاضی دوره‏ کارشناسی که از مراکز آموزشی ایران فارغ التحصیل شده­اند، لازم است مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه نمایند.

 1. اسکن رنگی ریز نمرات تحصیلی با فرمت JPEG و حجم متوسط مابین 90 تا 200 کیلو بایت

توضيح:  مدارک تحصیلی شامل دانشنامه و ریز نمرات داوطلبانی که از مراکز آموزشی غیرایرانی دانش­‌آموخته شده­اند، باید به تأیید نمایندگی‌های سیاسی یا کنسولگري جمهوری اسلامی ایران در کشور متبوع داوطلبان رسیده باشد.

 1. توصیه‌­نامه‌­های علمی از دو استاد آخرین مقطع تحصیلی (ویژه متقاضیان کارشناسی ارشد و دکتری) با فرمت JPEG و حجم متوسط مابین 90 تا 200 کیلو بایت.

 2. اسکن رنگی عکس پرسنلی با زمینه سفید و فرمت JPEG و پیکسل بندی به ترتیب افقی* عمودی: 400*600 پیکسل و حجم متوسط مابین 30 تا 50 کیلو بایت

 3. اسکن صفحه اول پاسپورت با فرمت JPEG و پیکسل بندی به ترتیب افقی* عمودی: 800*600 پیکسل و حجم متوسط ما بین 90 تا 200 کیلو بایت

 4. فرم روادید تحصیلی تکمیل شده با فرمت WORD

 • فلوچارت فرآیند جذب و پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه کردستان

  Responsive Image
 • مراحل ثبت‌نام قطعی در دانشگاه: فلوچارت حین ثبت نام دانشجویان بین الملل – کارشناسی

  Responsive Image
 • مراحل ثبت‌نام قطعی در دانشگاه: فلوچارت حین ثبت نام دانشجویان بین الملل- تحصیلات تکمیلی

  Responsive Image