26 04 2022

مراسم جشن استقبال از دانشجویان دانشکده علوم پایه در تالار مولوی دانشگاه کردستان با حضور گرم دانشجویان جدیدالورود این دانشکده برگزار شد.

جشن استقبال از دانشجویان دانشکده علوم پایه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، دکتر رحمت صادقی در مراسم جشن استقبال از دانشجویان دانشکده علوم پایه که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن خوش‌آمد گویی به دانشجویان ورودی جدید اظهار داشت: جامعه دانشگاهی دانشگاه کردستان از حضور دوباره دانشجویان بعد از دو سال بسیار خوشحال است زیرا دانشگاه بدون حضور دانشجو مانند کالبد بدون روح است و این عدم حضور دانشجو، دانشگاه را بی معنا میکند.


 

رئیس دانشگاه با اشاره به جمعیت ۱۲ هزار نفری دانشجو در دانشگاه، تصریح کرد: دانشگاه کردستان، دانشگاه مادر استان بوده و جمعیتی بالغ بر ۸ هزار نفر دانشجوی کارشناسی، ۳ هزار و ۵۰۰ نفر کارشناسی ارشد و در حدود ۵۰۰ نفر دانشجوی دکتری در آن مشغول به تحصیل هستند. 
وی افزود: این دانشگاه ۴۰۰ عضو هیأت علمی، ۵۰۰ کارمند و قریب به ۲۲۰ رشته مقطع دارد و دارای ۸ دانشکده است که در آینده نزدیک ۳ دانشکده دیگر به این دانشگاه ملحق خواهد شد.  
به گفته دکتر صادقی، ۸۰۰ دانشجوی خارجی از ۹ ملیت مختلف از جمله عراق، سوریه، افغانستان، نیجریه و اندونزی و … در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و در آینده نزدیک این تنوع افزایش می یابد. 
وی افزود: دانشگاه به لحاظ کیفیت سطح علمی و آموزشی، دانشگاه قابل قبول و خوبی است و اساتید و دانشمندان برتر بین المللی بسیاری در دانشگاه حضور دارند.
دکتر صادقی عنوان کرد:  در سال گذشته دانشگاه کردستان از لحاظ «ارتباطات بین المللی» دانشگاه برتر کشوربود. تعداد دانشجوی خارجی، تبادل دانشجو و استاد، برگزاری دوره های تحصیلی مشترک با دانشگاه های خارجی، تفاهم نامه‌ها، وبینارها و کنفرانس های بین‌المللی، گرنت ها و طرح های پژوهشی بین المللی و … موجب شد تا دانشگاه کردستان، دانشگاه برتر از نظر ارتباطات بین المللی در سطح کشور باشد. 
وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم روز به روز شرایط آموزش، خوابگاه‌ها، سلف سرویس، رفاهی و ورزشی را بهتر و مناسب تر کنیم و در این چندسالی که در خدمت شما دانشجویان هستیم فرصت خوبی را در اختیارتان قرار دهیم. 

​​​​​​​