شورای صنفی کارمندان دانشگاه کردستان

اخبار و اطلاعیه‌ها

بیانیه شورای صنفی کارمندان دانشگاه کردستان

کارمندان محترم دانشگاه کردستان

سلام علیکم

همانطور که استحضار دارید سلامت اداری و حرکت در جهت بهبود جامعه از مهم‌ترین معیارهای رشد و پیشرفت هر کشوری است که جوامع مختلف نیز با درک این مهم در جهت برنامه‌ریزی صحیح و استراتژیک برای رسیدن به این هدف تلاش می کنند.

اصلی‌ترین قطعه در این پازل نیروهای انسانی هستند که با علم و دانش کافی و برخورداری از حس مسئولیت‌پذیری در قبال جامعه برای نیل به سوی سیستمی سالم و پویا حرکت می کنند.

به همین جهت همواره ایجاد ساختارهای آکادمیک و با کیفیت و نیز ایجاد انگیزه کافی برای فعالیت کارمندان سیستم و تامین امنیت شغلی و حفظ شأن و منزلت اجتماعی و سایر مزایای مادی و معنوی از نکات مورد تاکید سیستم‌های توسعه‌یافته است.

بدیهی است که یکی از مهم‌ترین و جدی‌ترین نقش‌های دانشگاه، انطباق و سازگاری انسان‌ها با محیط و دنیای‌ بیرون و آماده‌ کردن انسان‌ها به مهارت و تخصص مطابق با نیاز جامعه است. بررسی سیر دگرگونی‌ها و تحولاتی که در عرصه‌های مختلف به وجود آمده است، بدون در ‌نظر‌گرفتن نقش دانشگاه ممکن نیست. نقش دانشگاه اما‌ تنها به پرورش افراد متخصص در رشته‌های فنی و حرفه‌‏ای خلاصه نمی‌شود؛ بلکه آموزش مدنی از نقش‌ها و کارکرد‌های جدایی‌ناپذیر دانشگاه‌ها و نظام‌های آموزشی است. بر این اساس و در راستای مطالبه جمع زیادی از کارمندان دانشگاه و به منظور ایجاد بستر مناسب برای تقویت زمینه‌های همفکری و ارتقاء سطح علمی و مدیریتی به عنوان بازوی دانشگاه و مشارکت کارمندان در امور صنفی و افزایش آگاهی کارمندان نسبت به حقوق و تکالیف کارمندی، شورای صنفی کارمندان دانشگاه کردستان پس از تشکیل ۱۶ جلسه کاری و اخذ نظرات معتمدین نسبت به تهیه اساسنامه شورای صنفی اقدام نمود که این اساسنامه پس از بررسی در چهارمین صورتجلسه هیأت رئیسه، مورخ ۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به تصویب هیات رئیسه دانشگاه رسید و از تاریخ فوق فعالیت این شورا رسماً آغاز و در روزهای آتی مراحل برگزاری انتخابات نیز برای همکاران گرامی تشریح خواهد شد.

با احترام مجدد

هیات مؤسس شورای صنفی کارمندان دانشگاه کردستان