17 06 2022

مشاور معاون رییس جمهور از افتتاح دانشکده صنعت و معدن قروه در سفر رییس جمهور به کردستان خبر داد و گفت: بزودی امکان جذب دانشجو در این دانشگاه فراهم می شود.

مشاور معاون رییس جمهور: دانشکده صنعت و معدن قروه بزودی افتتاح می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، سجاد جلالی در بازدید از دانشکده صنعت و معدن قروه اظهار کرد: مشکلات بودجه‌ای در استان کردستان و شهرستان قروه موجب به حاشیه راندن مسائل علمی و تحول علمی شده است.
جلالی با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای به حوزه بودجه شهرستان قروه وجود داشته باشد، گفت: قروه در دولت‌های مختلف در حاشیه قرار گرفته است و در این سال‌ها عقب‌ماندگی‌ها و مشکلات شهرستان روز به روز افزایش پیدا کرده است.
رییس دانشگاه کردستان نیز در این بازدید اظهار کرد: دانشکده صنعت و معدن قروه سال ۱۳۹۲ در زمینی به مساحت سه و نیم هکتار کلنگ زنی شد و تا کنون  بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده است.
رحمت صادقی با اشاره به اینکه زیر بنای این دانشکده  پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع است، عنوان کرد: احداث این دانشکده از سال ۱۳۹۲ شروع شد و عملاً از اواخر سال ۱۳۹۷ به بعد ساخت ساختمان شکل گرفت.
به گفته وی در مهرماه سال جاری دانشکده صنعت و معدن در قروه در ۲  رشته مکانیک انرژی و مهندسی صنایع در هر رشته ۲۵ نفر دانشجو پذیرش می کند و برای این دانشکده ۲ نفر هیئت علمی نیاز است که در حال آماده سازی فراخوان برای جذب هیئت علمی هستیم.
صادقی اظهار کرد: در فکر توسعه دانشکده در رشته‌های مختلف صنعتی و معدنی هستیم تا با افزایش رشته‌های دانشکده و تعداد دانشجو، مراکز نوآوری و رشد هم تأسیس شود.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و اقتصاد دو بال توسعه کشور هستند و اگر آموزش درست باشد اقتصاد هم درست می‌شود.
پرویز اوسطی در این بازدید افزود: به دلیل غفلت در گذشته شهرستان قروه از نظر آموزش عالی پیشرفتی نکرده است و حالا دانشکده صنعت و معدن قروه اولین مرکز دانشگاه دولتی خواهد بود.
وی با بیان اینکه کردستان رتبه پنجم ذخایر معدنی کشور را دارد، گفت: بیش از ۴۰ درصد ذخایر معدن کردستان در قروه و دهگلان است و از ظرفیت تولید سالیانه بالای هشت میلیون تن برداشت مواد معدنی، سه و نیم میلیون تن در این ۲ شهرستان است.

سایر تصاویر