14 05 2023

مراسم بزرگداشت روز معمار و شیخ بهایی باحضور دانشجویان و اساتید رشته معماری در دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان برگزار شد.

مراسم روز معمار در دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، دکتر صلاح‌الدین مولانایی سرپرست دانشکده هنر و معماری شامگاه روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه در مراسم بزرگداشت روز معمار که در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت معمار و معماری برای همه دانشجویان و اساتید گروه معماری دانشگاه کردستان مشخص است و نمی‌توان اهمیت این رشته را به طور خلاصه بیان کرد.

وی ضمن اشاره به جایگاه ارزشمند علمی شیخ بهایی و جامع الشرایط بودن ایشان در علوم مختلف اظهار داشت: با توجه به اینکه معماران برجسته‌ای در تاریخ علمی کشور وجود دارند می‌توان روز معمار را با عناوین آنها نامگذاری کرد و این مهم را می‌توان از دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان شروع کرد.

در ادامه این مراسم دکتر صلاح‌الدین ویسی مشاور انجمن علمی گروه معماری دانشگاه کردستان اظهار داشت: یکی از اهداف انجمن‌های علمی استقبال دانشجویان در فعالیت‌های علمی است که خود آنها بانی آن هستند.
وی افزود: هر برنامه‌ای که در راستای توسعه علم معماری باشد در چهارچوب برنامه‌های انجمن معماری دانشگاه کردستان می‌گنجد.
دکتر ویسی تصریح کرد:  برپایی نمایشگاه عکاسی معماری و روستا، برگزاری برنامه بزرگداشت روز معمار، طراحی مسابقه پارکینگ دانشکده هنر و معماری، برگزاری سمینار معماری و محیط زیست از جمله برنامه‌های انجمن علمی گروه معماری دانشگاه کردستان بوده است.