درباره گروه معارف اسلامی

گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی از گروههای آموزشی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه کردستان می باشد که از سال 1373 در مقطع کارشناسی شروع به فعالیت کرده است. در حال حاضر علاوه بر دوره کارشناسی علوم ورزشی در سه گرایش کارشناسی ارشد ( فیزیولوژی ورزشی و تندرستی، مدیریت بازاریابی در ورزش و آسیب شناسی ورزشی) و دو گرایش دکتری (مدیریت ورزشی و فیزیولوژی ورزشی) دانشجو می پذیرد. این گروه همانند سایر گروهها از امکانات آموزشی همچون (کلاس‌های درس، سالن اجتماعات، سالن کنفرانس و غیره) به علاوه آزمایشگاه تخصصی علوم ورزشی برخوردار است. همچنین گروه برای اجرای دروس عملی رشته از تمامی امکانات ورزشی دانشگاه (چهار سالن ورزشی سرپوشیده، استخر شنا، سالن بدنسازی، سالن کشتی، سالن تنیس، سالن شطرنج، فضاهای ورزشی روباز، پیست دو و میدانی و زمین چمن) در ساعات آموزشی استفاده می‌نماید.
دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در مقطع کارشناسی موظف به گذراندن 130الی132واحد درسی در هفت ترم تحصیلی به شیوه تئوری و عملی می‌باشند. هدف این دوره تربیت نیروی انسانی متخصص بخش‌های دولتی نظیر وزارت ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و بخش خصوصی نظیر باشگاه‌های ورزشی می‌باشد.
در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان موظف به گذراندن 32 واحد درسی  شامل 26 واحد تئوری و 6 واحد پایان‌نامه هستند، همچنین دانشجویان مقطع دکتری موظف به گذراندن 36 واحد درسی، که شامل 18واحد تئوری و 18واحد رساله می باشند. هدف از این دوره ها تربیت نیروهای کارآمدتر خصوصاً در ابعاد علمی و پژوهشی ورزش مورد نیاز حوزه‌های سلامت و ورزش قهرمانی جامعه می‌باشد.