درباره گروه علوم تربیتی

 معرفی رشته علوم تربیتی
علوم تربیتی یکی از رشته‌های گروه  آزمايشي علوم انسانی است که مباحث آن بیشتر مرتبط به جنبه‌های آموزش‌وپرورش و مهارت‌های این حوزه مربوط می‌شود. این رشته مختص داوطلبانی است که علاقه به حضور در مراکز آموزشی داشته باشند. در حال حاضر فارغ‌التحصیلان این رشته عموماً استخدام آموزش‌وپرورش شده و به‌عنوان معلم و یا کارشناس تربیتی يا مدير مدرسه فعالیت می‌کنند.

درباره گروه
گروه علوم تربیتی دانشگاه کردستان یکی از پرسابقه‌ترین گروه‌های دانشگاه کردستان است که از سال ۱۳۵۳ همزمان با تشکیل دوره‌های تربیت دبیری در دانشگاه شکل گرفت. این گروه در حال حاضر به لحاظ تعداد دانشجو و دوره‌های کارشناسی( دوگرايش)، کارشناسی ارشد (دو گرایش) و دکتری (دو گرایش) و انتشار سه مجله علمی پژوهشی جزو بزرگ‌ترین و پرافتخارترین گروه‌های دانشگاه کردستان است.
ازجمله اهداف اصلی گروه، تربیت متخصصان و پژوهشگران آموزش‌وپرورش و آموزش عالی در سطح استان کردستان و کل کشور است. این گروه قصد دارد تا با افزایش کمی و کیفی به یکی از قطب‌های آموزشی و پژوهشی کشور تبدیل شود و هم‌اکنون نیز فارغ‌التحصیلان این گروه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در المپیادهای دانشجویی می‌درخشند.
گروه علوم تربیتی دانشگاه کردستان با تأکید بر پژوهش‌های کیفی در چند سال اخیر به سمت پژوهش‌های انسان‌گرایانه‌تر و واقعی‌تر پیش رفته است. تعداد 310 مقاله علمی-پژوهشی و ISI، 28 عنوان کتاب  و  حضور در صدها کنفرانس داخلی و خارجی،25 طرح پژوهشی داخلی، خارجی و بین‌المللی نتیجه تلاش اعضای هیئت علمي اين گروه است. یک مجله علمی- پژوهشی به زبان انگلیسی و دو مجله به زبان فارسی در گروه علوم تربیتی دایر هستند.