اعضای هیات علمی
دانشجویان
فارغ التحصیلان

اخبار

اطلاعیه ها

جلسه دفاع رساله دکتری آقای هلمت عاصي حسين شيخان مورخ یک شنبه مورخ 22/03/1401 ساعت 15

نام دانشجو: هلمت عاصی حسین شیخان

استادان راهنما: دکتر امیر علی صادقی و دکتر احمد کریمی

جلسه دفاع از رساله آقای  " هلمت عاصي حسين شيخان" دانشجوي مقطع دکتری  رشته  تغذيه دام و طيور با عنوان" اثرات پودركاسني، زردچوبه، گنكر فرنگي و خار مريم در پيشگيري از كبد چرب در مرغ هاي تخمگذار" به راهنمایی دکتر اميرعلي صادقی و  دکتر احمد كريمي روز یک شنبه مورخ 22/03/1401  ساعت 15 به صورت حضوری در آمفی تئاتر دانشکده کشاورزی برگزار می گردد.

همایش ها

رویدادها

تحصیل در دانشکده

پذیرش دانشجویان بین المللی
Admission of international students

درباره دانشکده

دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان در سال ۱۳۷۰ و با شکل­گیری دانشگاه کردستان به عنوان یکی از سه دانشکده که الزام تاسیس دانشگاه بود، از همان ابتدا نقش موثر خود را ایفا نمود. دانشکده کشاورزی ابتدا تحت عنوان آموزشکده کشاورزی و با پذیرش دانشجو در رشته های کاردانی فعالیت خود را آغاز و به تدریج با شکل­گیری گروه‌های آموزشی در سال ۱۳۷۵ به دانشکده ارتقا یافت. با توجه به اینکه از ابتدا در رشته های تحصیلی با گرایش کشاورزی و منابع طبیعی پذیرش دانشجو شده بود، لذا دانشکده با عنوان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 1386 این دانشکده به دو دانشکده مستقل تفکیک گردید و در حال حاضر دانشکده کشاورزی درقالب ۹ گروه آموزشی همچنان در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود پیشتاز و در امر آموزش کشاورزی در سطح استانی، ملی و بین­‌المللی ایفای نقش می نماید. حضور بیش از ۷۰ عضو هیات علمی جوان و توانمند به صورت تمام وقت در گروههای آموزشی مختلف، امکانات آزمایشگاهی، مزارع و گلخانه‌های تحقیقاتی طیف گسترده‌ای از فعالیت های آموزشی و پژوهشی را در زمینه های مختلف کشاورزی موجب شده است. از شاخص­های اصلی دانشکده کشاورزی می­توان به استانداردهای بالای آموزشی، تربیت نیروهای متخصص در راستای نیاز سازمان­های تحقیقاتی، آموزشی و اجرایی کشور و تولیدات علمی به روز اشاره کرد. دانشکده کشاورزی با تکیه بر داشته­ها و قابلیت‌های خود، توان ایفای نقش در تعریف برنامه های راهبردی را دارد و علاوه بر تلاش در جهت رفع مشکلات کشاورزی استان و کشور، با  ایجاد بستر مناسب و جذب دانشجوی خارجی، خاصه کشورهای منطقه،  نقش آفرینی خود را  در دیپلماسی علمی و بین المللي سازی دانشگاه نشان داده است.
مزرعه آموزشی تحقیقاتی دهگلان به مساحت ۵۰ هکتار در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرستان سنندج و در مجاورت شهرستان دهگلان قرار گرفته است.
در مزرعه سراب دهگلان دانشکده ایجاد شده است
این مزرعه دارای 50 هکتار زمین تحت آبیاری می باشد.

دستاوردها و افتخارات دانشکده

عنوان مربوطه
عنوان مربوطه
عنوان مربوطه
عنوان مربوطه