اعضای هیات علمی
دانشجویان
فارغ التحصیلان

اخبار

اطلاعیه ها

جلسه دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی خانم عايشه شهاب پور چهار شنبه مورخ 25/03/1401 ساعت 13

نام دانشجو: عایشه شهاب پور

نام استاد راهنما: دکتر محمد جلالی

جلسه دفاع از پایان نامه آقای / خانم عايشه شهاب پور دانشجوي مقطع  کارشناسی ارشد رشته ترويج و آموزش كشاورزي پايدار ، ترويج كشاورزي پايدار و منابع طبيعي با عنوان "  بررسي عملكرد شركتهاي خدمات فني مهندسي كشاورزي در تغيير رفتار حفاظت از منابع آب و عوامل موثر بر آن از ديدگاه كشاورزان حوضه ي درياچه اروميه " به راهنمایی دکتر   محمد جلالی روز چهار¬شنبه مورخ 25/03/1401  ساعت 13 به صورت حضوری در آمفی¬تئاتر دانشکده کشاورزی برگزار می گردد.

همایش ها

رویدادها

تحصیل در دانشکده

پذیرش دانشجویان بین المللی
Admission of international students

درباره دانشکده

دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان در سال ۱۳۷۰ و با شکل­گیری دانشگاه کردستان به عنوان یکی از سه دانشکده که الزام تاسیس دانشگاه بود، از همان ابتدا نقش موثر خود را ایفا نمود. دانشکده کشاورزی ابتدا تحت عنوان آموزشکده کشاورزی و با پذیرش دانشجو در رشته های کاردانی فعالیت خود را آغاز و به تدریج با شکل­گیری گروه‌های آموزشی در سال ۱۳۷۵ به دانشکده ارتقا یافت. با توجه به اینکه از ابتدا در رشته های تحصیلی با گرایش کشاورزی و منابع طبیعی پذیرش دانشجو شده بود، لذا دانشکده با عنوان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 1386 این دانشکده به دو دانشکده مستقل تفکیک گردید و در حال حاضر دانشکده کشاورزی درقالب ۹ گروه آموزشی همچنان در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود پیشتاز و در امر آموزش کشاورزی در سطح استانی، ملی و بین­‌المللی ایفای نقش می نماید. حضور بیش از ۷۰ عضو هیات علمی جوان و توانمند به صورت تمام وقت در گروههای آموزشی مختلف، امکانات آزمایشگاهی، مزارع و گلخانه‌های تحقیقاتی طیف گسترده‌ای از فعالیت های آموزشی و پژوهشی را در زمینه های مختلف کشاورزی موجب شده است. از شاخص­های اصلی دانشکده کشاورزی می­توان به استانداردهای بالای آموزشی، تربیت نیروهای متخصص در راستای نیاز سازمان­های تحقیقاتی، آموزشی و اجرایی کشور و تولیدات علمی به روز اشاره کرد. دانشکده کشاورزی با تکیه بر داشته­ها و قابلیت‌های خود، توان ایفای نقش در تعریف برنامه های راهبردی را دارد و علاوه بر تلاش در جهت رفع مشکلات کشاورزی استان و کشور، با  ایجاد بستر مناسب و جذب دانشجوی خارجی، خاصه کشورهای منطقه،  نقش آفرینی خود را  در دیپلماسی علمی و بین المللي سازی دانشگاه نشان داده است.
مزرعه آموزشی تحقیقاتی دهگلان به مساحت ۵۰ هکتار در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرستان سنندج و در مجاورت شهرستان دهگلان قرار گرفته است.
در مزرعه سراب دهگلان دانشکده ایجاد شده است
این مزرعه دارای 50 هکتار زمین تحت آبیاری می باشد.

دستاوردها و افتخارات دانشکده

عنوان مربوطه
عنوان مربوطه
عنوان مربوطه
عنوان مربوطه