اعضای هیات علمی
دانشجویان
فارغ التحصیلان

اخبار

اطلاعیه ها

جلسه دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی خانم سیما اداک روز شنبه مورخ 28/03/1401 ساعت 10

نام دانشجو: سیما اداک

نام استاد راهنما: دکتر تیمور جوادی

جلسه دفاع از پایان نامه آقای / خانم   سيما اداك دانشجوي مقطع  کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسي باغباني ، توليد محصولات گلخانه اي با عنوان "  اثر تنش شوري بر ويژگي‎هاي مورفو-فيزيولوژيكي توت فرنگي رقم كاماروسا پيش تيمار شده با مارمارين در شرايط كشت بدون خاك  " به راهنمایی دکتر   تيمور  جوادي روز شنبه مورخ 28/03/1401  ساعت 10 به صورت حضوری در آمفی تئاتر دانشکده کشاورزی برگزار می گردد.

همایش ها

رویدادها

تحصیل در دانشکده

پذیرش دانشجویان بین المللی
Admission of international students

درباره دانشکده

دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان در سال ۱۳۷۰ و با شکل­گیری دانشگاه کردستان به عنوان یکی از سه دانشکده که الزام تاسیس دانشگاه بود، از همان ابتدا نقش موثر خود را ایفا نمود. دانشکده کشاورزی ابتدا تحت عنوان آموزشکده کشاورزی و با پذیرش دانشجو در رشته های کاردانی فعالیت خود را آغاز و به تدریج با شکل­گیری گروه‌های آموزشی در سال ۱۳۷۵ به دانشکده ارتقا یافت. با توجه به اینکه از ابتدا در رشته های تحصیلی با گرایش کشاورزی و منابع طبیعی پذیرش دانشجو شده بود، لذا دانشکده با عنوان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 1386 این دانشکده به دو دانشکده مستقل تفکیک گردید و در حال حاضر دانشکده کشاورزی درقالب ۹ گروه آموزشی همچنان در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود پیشتاز و در امر آموزش کشاورزی در سطح استانی، ملی و بین­‌المللی ایفای نقش می نماید. حضور بیش از ۷۰ عضو هیات علمی جوان و توانمند به صورت تمام وقت در گروههای آموزشی مختلف، امکانات آزمایشگاهی، مزارع و گلخانه‌های تحقیقاتی طیف گسترده‌ای از فعالیت های آموزشی و پژوهشی را در زمینه های مختلف کشاورزی موجب شده است. از شاخص­های اصلی دانشکده کشاورزی می­توان به استانداردهای بالای آموزشی، تربیت نیروهای متخصص در راستای نیاز سازمان­های تحقیقاتی، آموزشی و اجرایی کشور و تولیدات علمی به روز اشاره کرد. دانشکده کشاورزی با تکیه بر داشته­ها و قابلیت‌های خود، توان ایفای نقش در تعریف برنامه های راهبردی را دارد و علاوه بر تلاش در جهت رفع مشکلات کشاورزی استان و کشور، با  ایجاد بستر مناسب و جذب دانشجوی خارجی، خاصه کشورهای منطقه،  نقش آفرینی خود را  در دیپلماسی علمی و بین المللي سازی دانشگاه نشان داده است.
مزرعه آموزشی تحقیقاتی دهگلان به مساحت ۵۰ هکتار در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرستان سنندج و در مجاورت شهرستان دهگلان قرار گرفته است.
در مزرعه سراب دهگلان دانشکده ایجاد شده است
این مزرعه دارای 50 هکتار زمین تحت آبیاری می باشد.

دستاوردها و افتخارات دانشکده

عنوان مربوطه
عنوان مربوطه
عنوان مربوطه
عنوان مربوطه