21 05 2023

کیمیا احمدی از دبیرستان وابسته به دانشگاه پویش، رتبه نخست مسابقات «Brain Bee » را کسب کرد و نماینده ایران در رقابت های Brain Bee 2023 آمریکا شد.

کیمیا احمدی، نماینده ایران در رقابت های Brain Bee 2023 آمریکا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، کیمیا احمدی از دبیرستان وابسته به دانشگاه پویش، رتبه نخست مسابقات «Brain Bee » را کسب کرد و نماینده ایران در رقابت های Brain Bee 2023 آمریکا شد. 

دومین مرحله از نهمین دوره مسابقات ملی دانش مغز، در تاریخ 28 اردیبهشت ماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد و در این مرحله از آزمون ۵۳ دانش آموز از ۱۵ استان به صورت حضوری و در آیتم هایی به زبان انگلیسی و عملی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

گفتنی است، مسابقات بین‌المللی دانش آموزی دانش مغز Brain Bee یک رقابت دانش آموزی در سطح جهانی در حوزه علوم اعصاب است که بسترهای و فرصت‌های لازم را برای ترویج و توسعه و گسترش رشته‌های مرتبط با دانش علوم شناختی در سطح کشور ها را فراهم می‌کند.
این مسابقات سالانه در بیش از ۱۵۰ مرکز و ۵۰ کشور دنیا برگزار می‌شود و برگزیدگان ، هر ساله در یک نقطه از جهان گرد هم آمده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
هدف از برگزاری مسابقه بین‌المللی دانش آموزی دانش مغز ترغیب دانش‌آموزان به فعالیت در حوزه دانش مغز، کارکردها و ساختار آن ، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب است.
مسابقات ملی دانش آموزی ” دانش مغز” Brain Bee در ایران هر ساله با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با همکاری گروه علمی سیناپس و آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می‌شود.
در مرحله اول این مسابقه ، 2300 دانش آموز از بیش بیست استان کشور در چهاردهم بهمن ماه جاری به صورت آنلاین با یکدیگر به رقابت پرداختند و ۵۳ دانش آموز برتر از ۱۵ استان کشور به مرحله دوم این مسابقات راه یافتند.
در پایان این رقابت کیمیا احمدی از شهر سنندج، دبیرستان وابسته به دانشگاه پویش، رتبه نخست این رقابت ها را به خود اختصاص داد و نماینده ایران برای رقابت های ۲۰۲۳ کشور آمریکا – واشنگتن شد.