08 05 2022

دومین دوره جشنواره تدریس خلاق در آموزش عالی در دانشگاه کردستان آغاز و تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

جشنواره تدریس خلاق در آموزش عالی در دانشگاه کردستان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، دکتر رحمت صادقی، رئیس دانشگاه کردستان در آیین افتتاحیه این جشنواره اظهار کرد: استفاده از بستر فناوری اطلاعات در دانشگاه‌ها در همه امورات با سرعت در حال گسترش است.
وی با اشاره به اتوماسیونی کردن همه فرآیندها، افزود: در گذشته در کتابخانه‌ها و لابه‌لای مجلات تحقیق می‌کردیم تا موضوع و مطالب مورد نظر خود را پیدا کنیم و در نهایت اطلاعات اندک و ناقصی را هم جمع آوری می‌کردیم اما امروزه خوشبختانه براحتی همه اطلاعات در دسترس است و در عرض چند دقیقه امکان جمع آوری اطلاعات کامل میسر است.
رئیس دانشگاه کردستان همچنین به تاثیر کرونا در بکارگیری آموزش مجازی برای دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: اگر وضعیت کرونایی پیش نمی‌آمد، بی شک روند آموزش مجازی کندتر پیش می‌رفت اما خوشبختانه این مسیر کوتاه و امروزه استفاده از فناوری اطلاعات در آموزش مجازی گسترش پیدا کرده است.
وی همچنین به مشکلات و مزایای آموزش مجازی اشاره و عنوان کرد: هدف از برگزاری جشنواره تدریس خلاق، تبادل تجربه و مستندسازی ابتکارات و حفظ بستر فراهم شده است تا در آینده بتوان بهتر و با کیفیت مناسب‌تر از آن برای امتحانات، دروس عملی و کارگاهی استفاده کنیم.
دکتر صادقی ابراز امیدواری کرد این جشنواره به اهداف ترسیم شده خود دست یابد و کتابچه‌ای از این جشنواره تهیه شود تا از زحمات همه همکاران در سال‌های آینده نیز استفاده شود.
در ادامه نیز دکتر محمد رزاقی، معاون آموزش دانشگاه کردستان نیز اظهار کرد: اولین دوره جشنواره سال گذشته با تاکید بر آموزش مجازی برگزار و اساتید اقدام به تبادل تجارب خود در این زمینه کردند.
وی اعلام کرد: امسال و در دومین دوره این جشنواره 30 ارائه و 27 ایده ارائه خواهد شد که امیدواریم برای همه مفید باشد.
لازم به ذکر است دومین دوره جشنواره تدریس خلاق در آموزش عالی در دانشگاه کردستان شنبه 17 اردیبهشت آغاز و تا روز دوشنبه 19 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.