27 04 2022

استاندار کردستان در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان مهمان افطاری دانشجویان و جمعی از اساتید دانشگاه کردستان شد.

استاندار کردستان مهمان دانشجویان شد/دانشگاه کردستان قابلیت بین‌المللی شدن را دارد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، اسماعیل زارعی کوشا سه‌شنبه (6 اردیبهشت) در جشن استقبال از دانشجویان دانشگاه کردستان حاضر شد و به گفتگوی صمیمی با دانشجویان پرداخت و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.
وی ضمن حضور در میان جمع پرشور دانشجویان و افطار در سلف سرویس این دانشگاه، از خوابگاه‌های دانشجویی نیز بازدید کرد.
زارعی کوشا در بازدید چهار ساعته خود از دانشگاه کردستان در جمع تعدادی از دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در این مرکز علمی نیز حاضر و با بیان اینکه دانشگاه کردستان دارای پتانسیل‌های بزرگ علمی و زیرساختی است، تاکید کرد: دانشگاه کردستان جزو مراکز برتر علمی کشور محسوب می‌شود و از این ظرفیت باید برای توسعه همه جانبه و پیشرفت کردستان بهره برد.استاندار کردستان به تحصیل تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی از کشورهای عراق، افغانستان و سوریه اشاره کرد و گفت: دانشگاه کردستان قابلیت تبدیل به یک دانشگاه بین‌المللی را دارد و از هم اکنون باید مقدمات و زیرساخت‌های آن فراهم شود.
وی افزود: ما با کشورهای همسایه از جمله افغانستان و اقلیم کردستان عراق دارای اشتراکات فراوان فرهنگی، زبانی و دینی هستیم و دانشجویان می‌توانند همچون سفیران فرهنگی مروج و تبلیغ کننده فرهنگ غنی و اصیل ایران زمین در کشورهای خود باشند.
زارعی کوشا به دانشجویان خارجی نیز وعده داد مسائل و مشکلات آنان در حوزه‌های مختلف از جمله موضوعات اقامت و ورود و خروج آنان را پیگیری کند.

سایر تصاویر