دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی در دانشگاه کردستان برگزار شد
دوشنبه، 20 دی 1400
مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی در دانشگاه کردستان برگزار شد
مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی با حضور دانشگاه‌های استان کردستان و با سخنرانی ویژه سردار جعفری از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دانشگاه کردستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، دکتر رحمت صادقی در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت شهادت شهید سلیمانی، اظهار کرد: کسانی که فداکاری کرده و در راه نجات جامعه بشری تلاش کرده‌اند جایگاه بسیار رفیعی دارند.
وی افزود: چنان که در قرآن نیز اشاره شده اگر اندیشمندان مسئول و متعهدی در این دنیا نباشند که با فساد و تباهی مبارزه کنند، جامعه هرگز از ظلم و تباهی پاک نخواهد شد و  صد البته چنین اندیشمندان و رهبران مسئول و متعهدی هستند که جامعه را از تباهی مصون می‌کنند.
وی انتشار مستندات را موجب افزایش قدرت چانه زنی دانست و تاکید کرد: در کنار مبارزه اقتصادی و مسلحانه و ... باید مبارزه حقوقی را نیز مورد توجه قرار دهیم و ما هم در دانشگاه کردستان به سهم خود در این زمینه ورود خواهیم کرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین فرهنگیان، نماینده ولی فقیه در دانشگاه کردستان اظهار کرد: کسی که عمر و زندگی و جوانی خود را وقف خدا کند، خدا هم چشم و گوش و زبان او خواهد شد و با توجه به اینکه خدا هرگز فنا نمی‌پذیرد، کسی که تجلی خدا بر زمین باشد، هرگز از بین نخواهد رفت.
وی با تاکید بر اینکه حاج قاسم شخصیتی ماندگار است، عنوان کرد: حاج قاسم خود را وقف خدا کرد و خالصانه زحمت کشید و سنت خدا بر این است کسی که خالصانه خدمت کند، خدمت او ناتمام خواهد بود.
حجت الاسلام فرهنگیان با تاکید بر اینکه حکومت بر دلها نصیب هر کسی نخواهد شد، تاکید کرد: امیدوارم همه از زندگی و سیره حاج قاسم درس بگیریم و ادامه دهنده راه ایشان باشیم.
در ادامه این برنامه معاون سیاسی استاندار کردستان نیز به ایراد سخنانی در رابطه با شخصیت و جایگاه حاج قاسم پرداخت.
همچنین سردار جعفری از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به عنوان سخنران ویژه در این مراسم حضور داشت، به تشریح شخصیت و سیره حاج قاسم سلیمانی و تاثیر ایشان در حفظ ایران اسلامی و همچنین اهمیت جایگاه ابو مهدی مهندس پرداخت.
سردار فتح الله جعفری نیز در این مراسم اظهار کرد: شناخت فرهنگ سردار سلیمانی تاریخ ساز و آینده‌ساز است چون برگرفته از فرهنگ عاشورا بوده و برای مردم ایران غریب نیست.
وی افزود: این فرهنگ شعار نیست و همان حرکتی است که در هشت سال دفاع مقدس دنبال شد و از این رو فرهنگ سردار سلیمانی برای مردم ایران جای تعجب ندارد.
وی با بین اینکه نظام جمهوری اسلامی در همه حرکتهای خود متکی بر این فرهنگ متعالی بوده است، افزود: ایمان، فرهنگ عاشورایی ، طرحهای عملیاتی، شناخت دقیق دشمن و حضور مردم در صحنه از عوامل مهم پیروزی ایران در برابر عراق بود و همین مساله باعث شد تا دنیا ایران را الگوی خود را برای حرکتهای آزادی بخش قرار دهد.
این فرمانده سپاه اضافه کرد: هرچه که برای رضای خدا باشد، بدون شک خدا یاریگر آن حرکت خواهد بود و این درسی بود که سردار سلیمانی به همه جهان آموخت.
سردار جعفری از شهید ابومهدی المهندس نیز به عنوان یکی از افراد تاثیرگذار در بیداری اسلامی نام برد و گفت: این فرمانده بزرگ در کنار سردار سلیمانی توانست به پیشبرد اهداف جهان اسلام کمک شایانی کند.
اجرای گروه تئاتر پرده سیاه داعش و غبارروبی مزار شهدای گمنام دانشگاه از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
 
منبع: روابط عمومی
 
برچسب‌ها:

ویژه

 
پورتال اخبار