دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
جلسه معارفه دانشجویان بین‌الملل جدیدالورود دانشگاه کردستان برگزار شد
دوشنبه، 1 آذر 1400
جلسه معارفه دانشجویان بین‌الملل جدیدالورود دانشگاه کردستان برگزار شد
جلسه معارفه دانشجویان بین‌الملل جدیدالورود دانشگاه کردستان به همت مدیریت امور بین‌الملل دانشگاه روز یکشنبه مورخه 1400/08/30 ساعت12:00 الی 14:30 به صورت مجازی و از طریق پلاتفرم اسکای روم برگزار شد.

در این جلسه، ابتدا دکتر قباد شفیعی مدیر امور بین‌الملل دانشگاه ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدیدالورود، برای آنان در طول اقامت در کشور و دانشگاه کردستان آرزوی موفقیت نمودند. سپس دکتر داریوش شیخ‌الاسلامی مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه به دانشجویان بین‌الملل خوشامد گفتند و نکات مهم آموزشی را یادآوری فرمودند. در ادامه، دکتر کامران چپی مدیر امور دانشجویان بین‌الملل دانشگاه، ضمن معرفی دانشگاه کردستان و پتانسیل‌های بالای آموزشی و پژوهشی آن، مهمترین مقررات آموزشی دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را برای دانشجویان بین‌الملل جدیدالورود ارائه نمودند. سرکار خانم نسترن گدازگر کارشناس امور آموزشی دانشگاه کردستان در ادامه جلسه، دانشجویان جدیدالورود را با مهمترین کاربردهای سامانه آموزشی گلستان آشنا کردند. سپس مهندس مهران محمدی کارشناس مرکز آموزشهای آزاد و الکترونیکی دانشگاه، سامانه مودل و سامانه گفتینو را برای دانشجویان تشریح نمودند. آقای غلامرضا آئینی مدیر امور کنسولی دانشگاه، مهمترین نکات کنسولی و مقررات مربوطه را به دانشجویان ارائه نمودند و در ادامه آقای یحیی اسعدی رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه، آئین‌نامه آموزش زبان فارسی مرکز را برای دانشجویان توضیح دادند. سرکار خانم گلاله قادری کارشناس جذب و پذیرش دانشجویان بین‌الملل و آقای کیوان قادری کارشناس قرادادها و تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی هم در جلسه شرکت داشتند. در انتهای برنامه در قالب جلسه پرسش و پاسخ، مسئولین و کارشناسان دانشگاه کردستان به مهمترین سؤالات دانشجویان بین‌الملل جدیدالورود پاسخ دادند.

دانشگاه کردستان با دارا بودن بیش از 600 دانشجوی بین‌الملل، در سال تحصیلی 1401-1400 موفق به پذیرش بیش از 75 دانشجوی بین‌الملل جدید از کشورهای افغانستان، اقلیم کردستان عراق و چند کشور آفریقایی شده است.

 
برچسب‌ها:

مدیریت امور بین‌الملل

ویژه

 
پورتال اخبار