دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
نشست هم‌اندیشی با فرماندهی مرزبانی استان کردستان
سه‌شنبه، 20 مهر 1400
نشست هم‌اندیشی با فرماندهی مرزبانی استان کردستان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، سه شنبه 20 مهرماه 1400 نشست هم‌اندیشی با فرماندهی مرزبانی استان کردستان با حضور سرپرست مرزبانی استان و مدیرکل گمرک استان در تالار فردوسی و به همت هم اندیشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان کردستان برگزار شد.
بابک سوری دبیر هم اندیشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کردستان با تبریک هفته نیروی انتظامی، گفت: نیروی انتظامی نقشی کلیدی و مهم را در جامعه به عهده دارد.
وی با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی نیروی انتظامی در کشور، اظهار کرد: نیروی های خدوم مرزبانی نقش بسزایی را در تأمین امنیت و حفاظت از مرز به عهده دارند و در این راه از جان خود گذشته‌اند.
کنترل هوشمند مرز از اهداف مرزبانی است.
سرهنگ محمد عارف سپهری سرپرست فرماندهی مرزبانی استان کردستان با اشاره به جایگاه دانشگاه در راستای بهبود وضعیت جامعه بیان کرد: فرماندهی مرزبانی استان از هم اندیشی با جامعه دانشگاهی در جهت بهبود کنترل مرز و وضعیت جامعه استقبال می کند.
وی یکی از اهداف مرزبانی را کنترل هوشمند مرز دانست و گفت: بخش اصلی امنیت ملی ما به مرز بستگی دارد و نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات از موارد مهم برای  دستیابی به هوشمند سازی کنترل مرز است.
سرهنگ سپهری در ادامه افزود: گسترش ویروس کرونا خساراتی را در زمینه تردد مسافر و صادرات کالا به وجود آورده است.
در ادامه این نشست خلیل حیدری مدیرکل گمرک استان کردستان با اشاره به گستردگی مرز در کشور، اظهار داشت: ضعف های ساختاری باعث تداخلات وظایف شده و در زمینه تجارت در کشور مشکلاتی را به وجود آورده است.
حیدری با اشاره به افزایش تبادل تجاری با کشورهای همسایه، عنوان کرد: روشهای تجارت با کشورهای همسایه باید تغییر داده شود و با ایجاد آن می توان به شکوفایی در مرز کمک کرد.
 
منبع: روابط عمومی
 
برچسب‌ها:

ویژه

 
پورتال اخبار