دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
ادامه برنامه تبادل دانشجویان دانشگاه کردستان با دانشگاه های اروپایی در دوران کرونا: اعزام بیش از 40 دانشجو در سه سال اخیر
دوشنبه، 12 مهر 1400
ادامه برنامه تبادل دانشجویان دانشگاه کردستان با دانشگاه های اروپایی در دوران کرونا: اعزام بیش از 40 دانشجو در سه سال اخیر
41 دانشجوی دانشگاه کردستان در قالب برنامه تبادل دانشجو و تحت حمایت مالی برنامه اروپایی اراسموس پلاس و فاند ملی کشورها، از آغاز این برنامه در سال 1397، به دانشگاه های اروپایی اعزام شده اند. در آخرین مرحله این برنامه تبادل، 4 دانشجوی دیگر دانشگاه کردستان به دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش اعزام شدند.
پیرو فراخوان اعزام سری چهارم دانشجویان دانشگاه کردستان در مهر 1399 مبنی بر اعزام دانشجویان به دانشگاه اف اچ یوانیوم کشور اتریش و بعد از بررسی درخواست‌­های ثبت شده، برگزاری آزمون کتبی و برگزاری مصاحبه تخصصی به زبان انگلیسی، 10 نفر از دانشجویانی که بالا­ترین امتیاز را کسب کردند به دانشگاه اتریشی معرفی شدند. در نهایت پس از ارزیابی نهایی توسط دانشگاه اف اچ یوانیوم 4 نفر از دانشجویان برای ترم سپتامبر 2021 (شهریور 1400) و 2 نفر از دانشجویان برای ترم فوریه 2021 (بهمن 1400) انتخاب شدند. طول مدت این دوره­‌ها 6 ماه و مبلغ این گرنت تحصیلی برای هر دانشجو ماهیانه مبلغ 1050 یورو برای گرنت ارنست ماخ و 850 یورو برای گرنت ارسموس، به علاوه پرداخت هزینه‌های رفت و برگشت است.

به این ترتیب؛ خانم­ ندا رحمانی(دانشجوی کارشناسی مدیریت گردشگری) و آقای دانیال طالب­پور(دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری) برای استفاده از بورسیه ارنست ماخ و خانم­‌ها سما زندی(دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری)، سارینا چناره(دانشجوی کارشناسی مهندسی ماشین‌های صنایع غذایی) برای استفاده از بورسیه اراسموس به دانشگاه اتریشی اعزام شدند.

همچنین آقای بارزان سعید پور (دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی) و افسون ضیائی‌فر (دانشجوی کارشناسی ارشد رشته MBA) در ترم آتی به این دانشگاه اعزام خواهند شد.

از ابتدای راه‌اندازی این برنامه در سال 1397، این دانشگاه توانسته است 41 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در حوزه‌های مختلف به دانشگاه‌های اروپایی اعزام نماید. از این تعداد، 23 نفر به دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش، 7 نفر به دانشگاه ICD فرانسه و 11 نفر به دانشگاه خاین اسپانیا اعزام شده اند. همچنین در قالب همین برنامه و تحت حمایت مالی DAAD، سه دانشجوی دیگر این دانشگاه برای گذراندن یک دوره تحصیلی بزودی به دانشگاه کلن آلمان اعزام خواهند شد.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره­‌های تبادل دانشجو به وب­سایت مدیریت روابط بین­‌الملل دانشگاه کردستان و صفحه تیم دستیاران مدیریت امور بین­‌الملل مراجعه نمایید.

 
منبع: مدیریت امور بین‌الملل
 
برچسب‌ها:

ویژه

مدیریت امور بین‌الملل

 
پورتال اخبار