دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
سامانه جدید مرکز آپا دانشگاه کردستان رونمایی شد
دوشنبه، 22 شهریور 1400
سامانه جدید مرکز آپا دانشگاه کردستان رونمایی شد
روز جاری با حضور مسئولین دانشگاه کردستان و جمعی از مسئولین استانی، سامانه جدید مرکز آپا دانشگاه کردستان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، امروز یکشنبه 21 شهریورماه 1400و با حضور جمعی از مسئولین استانی و دانشگاه کردستان از سامانه سرور ایمیل ویرا رونمایی شد.
در این مراسم ضمن رونمایی و معرفی سامانه مذکور، گزارشی از فعالیت‌های مرکز آپا در یک سال گذشته توسط دکتر فتحی، مدیر این مرکز ارائه گردید.
دکتر کرمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، محمدرضایی مدیرکل پدافند غیرعامل استان، مهندس سعیدی مدیرکل پیشین اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، سرهنگ منصوری جانشین پلیس فتا استان، دکتر سلیمانی عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان، مهندس عقلمندی نماینده اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و همچنین کارشناسان مرکز آپا طی سخنانی، به بیان لزوم توجه به جایگاه و اهمیت امنیت در فضای سایبری پرداختند.
در پایان نیز مهندس گلباغی مدیر اجرایی مرکز آپا، به تشریح قابلیت‌های این سامانه و عملکردهای آن پرداخته و برنامه‌های آتی را در حوزه‌های مختلف فعالیت مرکز آپا ارائه کردند.
شایان ذکر است سامانه پویش سرور ایمیل ویرا که مراحل تحقیق و توسعه آن به مدت 2 سال در مرکز آپا دانشگاه کردستان به انجام رسیده است به دلیل داشتن قابلیت‌های ویژه جهت پویش پیکربندی سرورهای ایمیل سازمانی و نیاز به آن در سطح ملی مورد تایید و بهره‌برداری سازمان فناوری اطلاعات ایران قرار گرفته است. هم اکنون این سامانه بر روی پورتال مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات ایران به آدرس cert.ir و همچنین آدرس msscanner.uok.ac.ir قرار گرفته‌ است.
 
منبع: روابط عمومی
 
برچسب‌ها:

ویژه

 
پورتال اخبار