دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
گرنت پژوهشی
چهارشنبه، 27 اسفند 1399
گرنت پژوهشی
اخذ دومین گرنت پژوهشی بنیاد الکساندر فون هومبولت آلمان توسط عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان در سال 1399
عضو هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه کردستان برنده یکی از ارزنده‌ترین گرنت‌های پژوهشی کشور آلمان شد. این گرنت پژوهشی توسط بنیاد الکساندر فون هومبولت (AvH) و در قالب فلوشیپ تحقیقاتی هومبولت برای پژوهشگران با تجربه (Humboldt Research Fellowship for Experienced Researchers)  به دکتر آرمان صادقی اعطا گردیده است.

در قالب این فلوشیپ، یک پروژه تحقیقاتی با عنوان”کنترل ریزقطرات در یک سلول هله-شاو با استفاده از میدان­ الکتریکی“با همکاری موسسه جریان‌­های میکرو و نانو در دانشگاه فنی دارمشتات آلمان به انجام خواهد رسید. نتایج حاصل از این پروژه به توسعه نسل جدید آزمایشگاه­‌های تشخیص پزشکی معروف به آزمایشگاه­‌های-روی-تراشه کمک می‌­نماید.

بنیاد الکساندر فون هومبولت از سال 1953 میلادی فعالیت خود را آغاز نموده است و طی سال­‌های گذشته 26000 نفر از محققین برجسته کشورهای مختلف از حمایت این بنیاد بهره مند بوده اند؛ تا جایی که 51 نفر از برندگان جایزه نوبل در رشته‌های مختلف از این بنیاد نیز بورسیه تحقیقاتی اخذ نموده اند. هدف اصلی این بنیاد ایجاد شبکه‌ای فعال و پویا از پژوهشگران سراسر جهان است به گونه­‌ای که که برقراری ارتباط علمی بین دانشمندان برجسته دنیا و محققین آلمانی را در عالی ترین سطح حمایت نماید. علاقه‌­مندان می­‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌­های حمایتی این بنیاد به تارنمای آن به آدرس https://www.humboldt-foundation.de/en  مراجعه نمایند.

دکتر صادقی دانشیار گروه مهندسی مکانیک دانشگاه کردستان می‌­باشد که زمینه تحقیقاتی ایشان جریان در مقیاس میکرو و نانو می‌­باشد و تاکنون بیش از 70 مقاله علمی در این زمینه را در مجلات معتبر جهان به چاپ رسانده‌اند.

شایان ذکر است دکتر کاوه ملازاده، عضو هیئت علمی گروه مهندسی بیوسیستم نیز در سال 1399 موفق به اخذ گرنت پژوهشی از بنیاد الکساندر فون هومبولت آلمان شده‌اند.
 
منبع: مدیریت امور بین‌الملل
 
برچسب‌ها:

مدیریت امور بین‌الملل

ویژه

 
پورتال اخبار