دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
اعزام دانشجویان دانشگاه کردستان به دانشگاه خاین اسپانیا
چهارشنبه، 6 اسفند 1399
اعزام دانشجویان دانشگاه کردستان به دانشگاه خاین اسپانیا
سری چهارم دانشجویان دانشگاه کردستان در قالب برنامه تبادل دانشجو، تحت طرح تبادل اروپایی +Erasmus به دانشگاه Jaen اسپانیا اعزام شدند.
پس از اطلاع رسانی مدیریت روابط بین الملل دانشگاه کردستان در آذر ماه 1398 مبنی بر اعزام دانشجویان دانشگاه کردستان به دانشگاه خاین کشور اسپانیا،  دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد واجد شرایط از طریق سایت روابط بین الملل و بصورت آنلاین ثبت نام نمودند.
پس از بررسی درخواست‌های ارائه شده در یک کمیته ارزیابی شامل مدیریت روابط بین‌­الملل و اساتید گروه‌­های مربوطه، از دانشجویان منتخب مصاحبه حضوری به زبان انگلیسی به عمل آمد و در نهایت آقای عبدالله رضاقلی (دانشجوی کارشناسی ارشد مخابرات سیستم) و خانم‌ها رمیسا محمدی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی گرایش ترموسینتیک و کاتالیست) و ارغوان منجمی (دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزار) برای این طرح تبادل انتخاب شدند.

دانشگاه خاین یک دانشگاه دولتی است که در شهر خاین درجنوب اسپانیا مستقر است. این موسسه متعهد به ارائه آموزش با کیفیت و همچنین افزایش تولید علمی و توسعه زیرساخت­ها است. دانشگاه خاین دارای تجهیزات فنی پیشرفته، آزمایشگاه‌­ها، کتابخانه‌­ای با بیش از 480000 نسخه کتاب خطی و دیجیتال، برنامه‌های تبادل برای دانشجویان در بیش از 60 کشور جهان، تجربه کاری با بیش از 550 شرکت و امکانات ورزشی مدرن است.

بعد از همه­‌گیری پاندمی کرونا در اسفند سال 1398، اعزام دانشجویان به دی‌­ماه 1399 موکول شد. شروع این برنامه از دی‌­ماه 1399 و برای یک ترم تحصیلی خواهد بود، مبلغ این گرنت پژوهشی برای هر دانشجو 850 یورو در ماه، به علاوه پرداخت هزینه‌های رفت و برگشت است. اراسموس پلاس برنامه بورس آموزشی تحت حمایت اتحادیه اروپاست که با هدف سازمان دهی تبادل دانشجو بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اروپا و سایر نقاط جهان راه اندازی شده است.

لازم به ذکر است که دانشگاه کردستان از سال 1397 تاکنون 11 نفر از دانشجویان خود را در قالب این طرح به دانشگاه خاین اسپانیا اعزام کرده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شهر و دانشگاه خاین اینجا کلیک کنید

 
منبع: مدیریت امور بین‌الملل
 
برچسب‌ها:

ویژه

مدیریت امور بین‌الملل

 
پورتال اخبار