دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
اخذ گرنت پژوهشی بنیاد الکساندر فون هومبولت آلمان (AvH) توسط عضو هیات علمی دانشگاه کردستان
شنبه، 3 آبان 1399
اخذ گرنت پژوهشی بنیاد الکساندر فون هومبولت آلمان (AvH) توسط عضو هیات علمی دانشگاه کردستان
عضو هیات علمی گروه مهندسی بیوسیستم دانشگاه کردستان برنده یکی از ارزنده ترین گرنت‌های پژوهشی کشور آلمان شد. این گرنت پژوهشی توسط بنیاد الکساندر فون هامبولت (AvH) و در قالب فیلوشیپ تحقیقاتی جورج فورستر برای پژوهشگران با تجربه (Georg Forster Research Fellowship for Experienced Researchers) به دکتر کاوه ملازاده اعطا گردیده است.
در قالب این فیلوشیپ، یک پروژه تحقیقاتی با عنوان "توسعه سامانه­‌های­ دید سه بعدی لیزری به منظور پیاده سازی در ماشین­‌های مزرعه‌­ای" با همکاری گروه مهندسی رباتیک و تلماتیک دانشگاه وورتسبورگ آلمان به انجام خواهد رسید. نتایج حاصل از این پروژه به توسعه نسل جدید ماشین­‌های کشاورزی و نیز دستیابی به اهداف توسعه پایدار در بخش کشاورزی کمک می­نماید.
بنیاد الکساندر فون هومبولت از سال 1953 میلادی فعالیت خود را آغاز نموده است و طی سال­‌های گذشته 26000 نفر از محققین برجسته کشورهای مختلف از حمایت این بنیاد بهره مند بوده اند؛ تا جایی که 51 نفر از برندگان جایزه نوبل در رشته‌های مختلف از این بنیاد نیز بورسیه تحقیقاتی اخذ نموده اند. هدف اصلی این بنیاد ایجاد شبکه‌ای فعال و پویا از پژوهشگران سراسر جهان است به گونه­‌ایکه که برقراری ارتباط علمی بین دانشمندان برجسته دنیا و محققین آلمانی را در عالی ترین سطح حمایت نماید. علاقه‌­مندان می­توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌­های حمایتی این بنیاد به تارنمای آن به آدرس https://www.humboldt-foundation.de/en مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است که دکتر کاوه ملازاده عضو هیات علمی گروه مهندسی بیوسیستم دانشگاه کردستان و دارای مدرک دکترای تخصصی مهندسی مکانیک ماشین­‌های کشاورزی می‌­باشد و تا کنون در دو پروژه تحقیقاتی بین‌المللی مشارکت داشته و 38 مقاله را نیز در نشریات و مجلات معتبر علمی جهان به چاپ رسانده است.
 
منبع: مدیریت امور بین‌الملل
 
برچسب‌ها:

ویژه

 
پورتال اخبار