دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
افتخاری دیگر برای دانشگاه کردستان؛ کسب رتبه 250-201 در بین دانشگاه‌های آسیایی
چهارشنبه، 14 خرداد 1399
افتخاری دیگر برای دانشگاه کردستان؛ کسب رتبه 250-201 در بین دانشگاه‌های آسیایی
دانشگاه کردستان در جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی تایمز برای نخستین بار موفق به کسب رتبه 250-201 در بین دانشگاه‌های آسیایی شد.
پایگاه رتبه‌بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام‌های بین‌المللی در ارزیابی عملکرد علمی _ اجتماعی دانشگاه‌ها است که هر ساله نتایج رتبه‌بندی جهانی، منطقه‌ای، موضوعی و میزان تاثیرگذاری دانشگاه‌ها از سوی این پایگاه منتشر می‌شود. رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی تایمز از سال 2013 آغاز گردید و دانشگاه کردستان برای اولین بار در رتبه‌بندی اخیر آن موفق به حضور در لیست دانشگاه‌های برتر آسیایی و کسب جایگاه 250-201 شد. 
در این رتبه بندی، اطلاعات 489 دانشگاه از 30 کشور آسیایی بر اساس 13 شاخص در قالب 5 معیار آموزش، پژوهش، استنادات، درآمدهای صنعتی و وجهه بین‌المللی مورد ارزیابی قرار گرفته است. در لیست دانشگاه‌های برتر آسیایی 2020 تایمز، دانشگاه تسینگهوا و دانشگاه پکن از کشور چین و دانشگاه ملی سنگاپور به ترتیب جایگاه اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. 
ایران با 40 دانشگاه پس از کشورهای ژاپن، چین و هند بیشترین تعداد دانشگاه‌ها را در این سیستم رتبه‌بندی به خود اختصاص داده است. بر این اساس، دانشگاه کردستان رتبه 20 را در بین دانشگاه‌های ایرانی (جامع، صنعتی و علوم پزشکی) و رتبه 7 را در بین دانشگاه‌های جامع کشور کسب نموده است.
 
✅ شایان ذکر است پیشتر در آخرین ارزیابی‌های پایگاه رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه کردستان موفق به کسب 1000-801 در رتبه‌بندی جهانی تایمز، رتبه 800-601 در رتبه‌بندی موضوعی (مهندسی و فناوری و علوم فیزیکی) و رتبه +600 در رتبه‌بندی تاثیرگذاری دانشگاه‌های جهان شده است.
 
منبع: مدیریت روابط بین‌الملل و ارتباطات علمی
 
برچسب‌ها:

مدیریت امور بین‌الملل

ویژه

 
پورتال اخبار