دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
سیزدهمین همایش ملی نجوم و اخترفیزیک به کار خود پایان داد
شنبه، 19 بهمن 1398
سیزدهمین همایش ملی نجوم و اخترفیزیک به کار خود پایان داد
سیزدهمین همایش ملی نجوم و اختر فیزیک در دانشگاه کردستان پس از دو روز به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان همایش ملی نجوم و اخترفیزیک هر ساله بهمن ماه برگزار می‌شود که امسال دانشگاه کردستان میزبان سیزدهمین دوره آن بود.
در این همایش که طی دو روز به عنوان مدرسه زمستانی انجمن نجوم برگزار شد، 80شرکت‌کننده در سمینارها و کارگاهها حضور داشتند و از 60 مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش، 25 مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر ارائه شد.
به گفته دکتر کیومرث کرمی آشنایی متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و مراکز پژوهشی کشور با فعالیت یکدیگر مبادله اطلاعات و ایجاد ارتباط بین پژوهشگران همچنین آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و فناوری در زمینه‌های گوناگون نجوم در کشور از جمله اهداف برگزاری این همایش است.
علیرضا آقایی رئیس انجمن نجوم ایران با اعلام اینکه این انجمن 300 نفر عضو دارد، گفت: این افراد عمدتاً دارای تحصیلات تکمیلی رشته نجوم هستند و از اعضای هیات علمی و پژوهشگران به شمار می‌روند و همچنین تعداد قابل توجهی نیز دانشجوی علاقه مند در این انجمن عضویت دارند.
وی افزود: در انجمن نجوم سالانه 2 همایش ملی برگزار می‌شود که یکی در اردیبهشت و در دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان انجام می‌شود و دیگری نیز بهمن‌ماه برگزار میشود که امسال دانشگاه کردستان میزبانی سیزدهمین دوره آن را برعهده داشت.
لازم به ذکر است؛ پروفسور یوسف ثبوتی بنیانگذار دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان و رئیس فرهنگستان علوم ایران در این همایش در دانشگاه کردستان به عنوان سخنران مدعو به ایراد سخنرانی پرداختند.
 
منبع: رواط عمومی دانشگاه کردستان
 
برچسب‌ها:

ویژه

 
پورتال اخبار