دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
رییس دانشگاه کردستان؛ کردستان منشأ ارایه سرمایه‌های فرهنگی به کشور و جهان است
چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1397
رییس دانشگاه کردستان؛ کردستان منشأ ارایه سرمایه‌های فرهنگی به کشور و جهان است
رییس دانشگاه کردستان اعلام کرد: در طول تاریخ، کردستان مردان فرهیخته ای همچون دکتر صادقی را پرورش داده و منشأ ارایه این سرمایه های فرهنگی به کشور و جهان بوده است.
به گزارش روابط عمومی دانشاه کردستان، فردین اخلاقیان‌طاب در آیین بزرگداشت استاد برجسته سینما، تئاتر و تلویزیون «دکتر قطب الدین صادقی» که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دکتر صادقی هنرمندی با تحصیلات آکادمی است که انتشارات علمی، فرهنگی و هنری وی در کنار تربیت شاگردان نامورش مزید بر این ادعاست .
وی افزود: حضور بزرگان در مراسم بزرگ‌مرد «قطب‌الدین صادقی» نشان از بزرگی جایگاه وی است .
رییس دانشگاه کردستان با بیان اینکه هنرمندان و دانشمندان افق‌های نو، دریچه‌هایی نو و راه‌های جدید را پیش‌روی هنر و علم می‌گشایند، گفت: هنر از یک سو از الهام و تخیل و از سوی دیگر متاثر از جامعه است.
وی هنرمندان را پل ارتباطی میان الهام آسمانی و جامعه دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه ارتباط بین جامعه و هنرمندان ار بدیهیات است، باید هنرمندان را باور کرد و زمینه و بستر این باور را یافت .
اخلاقیان‌طاب با اعلام اینکه در کشور به اندازه کافی به صورت منظم، کافی و سیستم یافته شاهد یک نظام هنری منسجم نیستیم، خاطرنشان کرد: برای رشد حوزه‌های هنری نیازمند یک مدیریت جامع هستیم .
به گفته وی در کنار تخصص باید به جایگاه اجتماعی دکتر قطب الدین صادقی به عنوان یک هنرمند دانشمند اشاره کرد .
اخلاقیان‌طاب با ذکر این نکته که باید توجه داشت که تخصص تنها انسان را به کمال نمی رساند، تصریح کرد: تواضع، فروتنی و تعهد است که کمال را برای یک هنرمند به دنبال دارد .
رییس دانشگاه کردستان در پایان با اعلام اینکه کمتر هنرمندی را دیده ایم که اینگونه با مردم در ارتباط باشد، یادآور شد: در طول تاریخ، کردستان مردان فرهیخته ای همچون دکتر صادقی را پرورش داده و منشأ ارایه این سرمایه های فرهنگی به کشور و جهان بوده است.
 
منبع: روابط عمومی
 
پورتال اخبار
آمار بازدید خبر
کاربران آنلاین 370
امروز 317
دیروز 4145
ماه جاری 133889
سال جاری 1587379
از ابتدا 8475675
صفحه جاری 464