دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
آغاز به کار چهارمین دوره هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان کردستان
چهارشنبه، 13 دی 1396
آغاز به کار چهارمین دوره هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان کردستان
نخستین جلسه چهارمین دوره هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان کردستان در راستای استقرار نظام جامع ارزیابی و تضمین کیفیّت و ارتقای کیفی آموزش عالی، شناسایی نقاط قوت و ضعف و چالش‌های مؤسسات آموزش عالی در استان، نهادینه‌سازی فرهنگ نظارت و ارزیابی و ارتقای کیفیت آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اداری و هم‌چنین پشتیبانی مؤسسات آموزش عالی از آیین‌نامه هیأت‌های نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استانی وزارت علوم، در دانشگاه کردستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، نخستین جلسه چهارمین دوره هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان کردستان امروز (چهارشنبه، 13دی) در دانشگاه کردستان برگزار شد.
جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت آموزش عالی استان، چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو توسط «بهمن بهرام‌نژاد» دبیر هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان کردستان، آغاز شد.
در ادامه «فردین اخلاقیان‌طاب» رئیس دانشگاه کردستان و رئیس هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان کردستان، ضمن ابراز خرسندی از حضور اعضای جدید هیأت نظارت و ارزیابی، بر لزوم توجه به اهمیت و ضرورت نظارت دقیق بر زیرنظام‌های آموزش عالی تأکید و اظهار کرد: توجه به استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در آیین‌نامه و تشکیل جلسات به‌صورت ماهیانه در اولویت کاری هیأت نظارت قرار گیرد.
وی افزود: از اهداف تشکیل هیأت‌های نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استانی تحلیل زیرنظام‌های آموزش عالی در استان، برنامه‌ریزی، نظارت و ارائه گزارش مستمر از مؤسسات آموزش عالی، ارزیابی و تدوین برنامه‌های بهبود کیفیت است.
رییس دانشگاه کردستان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شاخصی که در آیین‌نامه جدید لحاظ شده است را توجه بیشتر به پایش و رصد آموزش عالی استان در کنار تقویت ساختار و نیروی انسانی هیأت‌های استانی دانست و گفت: تشکیل کارگروه‌های تخصصی پیش‌بینی شده در آئین‌نامه نظام نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت و برگزاری کارگاه‌های ارزیابی درونی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان با کمک مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت صورت خواهد پذیرفت.
در ادامه این جلسه ضمن معارفه اعضای جدید، در خصوص نحوه اجرا و پیگیری نظارت و ارزیابی از مؤسسات آموزش عالی استان، بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
لازم به ذکر است، اعضای چهارمین دوره هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان کردستان به شرح ذیل است:
1-    دکتر فردین اخلاقیان‌طاب، رئیس هیأت استانی
2-    دکتر دکتر عادل سی‌وسه مرده، نائب رئیس هیأت استانی
3-    دکتر بهمن بهرام‌نژاد، دبیر هیأت استانی
4-    دکتر روشن خوش‌نوازی، معاون فرهنگی و اجتماعی
5-    دکتر حسن بیورانی، معاون پژوهش و فناوری
6-    دکتر جمال سلیمی، عضو هیأت علمی دانشگاه کردستان
7-    دکتر امیرعلی صادقی، عضو هیأت علمی دانشگاه کردستان
8-    دکتر یحیی معروفی، نماینده دانشگاه فرهنگیان
9-    دکتر تیمور جوادی، نماینده دانشگاه جامع علمی – کاربردی
10-    جلال رضایی، نماینده دانشگاه فنی و حرفه‌ای
11-    دکتر حسین محمدزاده، نماینده دانشگاه پیام نور
آغاز به کار چهارمین دوره هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان کردستان  
منبع: روابط عمومی
 
پورتال اخبار
آمار بازدید خبر
کاربران آنلاین 558
امروز 2725
دیروز 18743
ماه جاری 21468
سال جاری 1196579
از ابتدا 8084875
صفحه جاری 579