دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
بیانیه کانون‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان به مناسبت روز دانشجو
سه‌شنبه، 14 آذر 1396
بیانیه کانون‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان به مناسبت روز دانشجو
کانون‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویی دانشگاه کردستان به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو بیانیه ای را صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، متن این بیانیه به شرح ذیل است:
16آذر 1332، نقطه عطف جنبش دانشجویی می باشد. نام دانشجو و دانشگاه از آغاز تاکنون با انتقاد منصفانه عجین شده است، نقد منصفانه شالوده اصلی تفکر و موتور محرک پیشرفت است و بر ماست که به عنوان دانشجو به عنوان قشر پیشرو و به عنوان آینده سازان این مرز و بوم در این راستا گام برداریم. شانزده آذر بهانه¬ای است که جامعه با دقتی بیشتر اوضاع و احوال قشر دانشجو را مورد بازبینی و ارزیابی قرار بدهد و همچنین دانشجویان خود نیز نگرشی به نقش و موقعیت خود در این برهه‌ی زمانی داشته‌ باشند. 
گرامیان شاید صدای ما به گوش مسئولین سطح اول نمی رسد اما شما که صدای ما را می شنوید بگذارید متوقع باشیم که اندکی توجه نثار مشکلاتمان کنید. شاید هیچ مسئولی پاسخ گوی دردهای بی درمان خیل عظیم فارغ التحصیل بیکار نباشد. شاید هیچ مسئولی در قبال این همه مدارک بی ارزش از مؤسسات و دانشگاه¬های ریز و درشت این مملکت پاسخگو نباشد. شاید هیچ مسئولی نگران تشکیل خانواده و زندگی جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و مشکلات همراه این مسئله نباشد. شاید برای هیچ مسئولی اهمیت نداشته باشد پرورش این همه دانشجویی که درصد کمی از آنها هم اصل جویای علم بودن را درک نکرده اند، چه عواقبی خواهد داشت. از این رو، مخاطبان سخن های ما مسئولین محترمی هستند که صدایمان برایشان آشناتر است. 
بزرگوران: استان کردستان معروف و مشهور به استان فرهنگی است و دانشگاه به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نهادهای فرهنگی در هر استان است بنا براین انتظار این است که مسئولین محترم با جدیت بیشتری در انجام امور فرهنگی در دانشگاه قدم بردارند. رئیس محترم سالها دغدغه‌ی ما این بوده که برای تعالی فرهنگ در دانشگاه و استان قدمی برداریم و در این راستا تقویت بدنه کارشناسی فرهنگ یکی از مطالبات جدی ما تلقی می گردد. عزیزان ما نگران عدم مشارکت دانشجویان در برنامه های فرهنگی هستیم علی رغم اینکه دراین سالها برنامه ها ی فرهنگی زیادی در دانشگاه اجرا شده است اما انتظار ما حرکت بیشتر و اجرای برنامه های بیشتر است در این راستا معتقدیم بودجه معاونت فرهنگی و اجتماعی باید چند برابر رقم فعلی باشد تا بتوانیم به اهداف مورد نظر نزدیکتر شویم. 
داشتن نگاه فرهنگی و کالا نبودن فرهنگ از انتظارات دیگر ما از مسئولین است، برخوردهای ناصواب امور مالی دانشگاه و نگاه تمسخر آمیز به مسائل فرهنگی همیشه موجب آزردگی خاطر فعالان فرهنگی بوده است. علی ایحال پاره‌ای از مشکلات و کمبودهایی که باید هرچه سریعتر مورد توجه قرار گیرند به شرح زیر ارائه می گردد:
1. روند طولانی رسیدگی به درخواست کانون¬ها خصوصاً در حوزه مالی.
2. برگزاری بیشتر جلسات شورای فرهنگی دانشگاه.v
3. فراهم نمودن حضور نماینده کانون¬های فرهنگی در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه.
4. در نظر گرفتن امتیازهای فرهنگی جهت تشویق و ترغیب دانشجویان و دبیران کانون¬ها. 
5. فراهم نمودن زمینه حضور بیشتر چهره‌های ماندگار کورد جهت حضور و سخنرانی در برنامه‌های کانون های کوردی. 
6. لزوم وجود برنامه ریزی دقیق و تقویم فرهنگی سالانه.
7. تخصیص فضای بیشتر به فعالیتهای فرهنگی و ایجاد مجتمع فرهنگی در دانشگاه.
8.فراهم نمودن زمینه همکاری بیشتر سایر معاونتها و دانشکده های دانشگاه.
همچنان که‌ الگوی کار جمعی، نظم و برنامه‌ریزی از نشانه‌های بارز محیط¬های علمی و دانشگاهی می¬باشد و می¬توان از این پتانسیل در حوزه‌ها و شرایط متفاوت نیز استفاده‌ کرد، با انتشار خبر وقوع زلزله و درگذشت و آسیب دیدن جمعی از هموطنانمان که‌ باعث ایجاد موجی از تالم و تاثر در اقصی نقاط کشور شد، آنچه در دانشگاه روی داد، نشان از نوع دوستی، همدلی، مسئولیت پذیری، مشارکت گسترده و اتحاد در جامعه دانشگاهی است. از طرف کانون های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان از همه کسانی که در گرداوری کمک ها وهدایا، انتقال و توزیع آنها مشارکت داشته‌اند تشکر می¬نماییم و امیدواریم شاهد تکرار چنین حوادث تلخی نباشیم. 
در پایان ضمن تبریک به تمام دانشجویان و مسئولین و کارکنان دانشگاه به مناسبت این روز بزرگ، امیدواریم دانشجویان محترم در راستای این امر خطیر که‌ دانشجو می¬تواند عهده‌دار چه نقش پررنگی در امور مختلف باشد، به شیوه‌ای آگاهانه‌ و در جهت رشد و پیشرفت جامعه پویاتر از همیشه‌ به حرکت خود ادامه‌ دهد و همچنان پیشگام و پرچمدار آینده‌ای درخشان و مملو از امید باشد.
 
منبع: روابط عمومی
 
پورتال اخبار
آمار بازدید خبر
کاربران آنلاین 124
امروز 1292
دیروز 4249
ماه جاری 151650
سال جاری 1605140
از ابتدا 8493436
صفحه جاری 503