دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان به مناسبت روز دانشجو
سه‌شنبه، 14 آذر 1396
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان به مناسبت روز دانشجو
بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو بیانیه ای را صادر کرد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:
شانزده آذر نماد بیداری انسان‌هایی آگاه بر تاریکی‌های زمانه خویش و نماد همیشه در صحنه و هوشیار بودن دانشجو و دانشگاه در تمامی تحولات کشور است. طاغوت و سیاهی، ظلم و بیداد تا دل‌های روشن در میان نباشد از میان نمی‌رود. این سرود شوم قرن‌هاست که بر جهان و ملت‌ها سایه افکنده است. 
16 آذر روزی است که لاله‌های وطن در خون افتادند و جنازه‌شان بر پای مستکبران و مستبدان همچون خیمه‌های سوخته آرام گرفت. دانشجوی ایرانی در طول تاریخ معاصر اثبات کرده است که بینشی عمیق نسبت به اوضاع موجود در اجتماع دارد و به موقع و پیشاپیش همگان واکنش نشان داده است. 
دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی‌رسانی و مبدا تحولات کشور است. استقلال و آزادی و امنیت فضای دانشگاه به موازات استقلال،‌ آزادی و امنیت روانی و اخلاقی جامعه است. محدود کردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان ماست. 
امروز جنبش دانشجویی کشور بیش از هر زمان دیگری به استقلال و استکبار ستیزی نیاز دارد و اما استقلال دانشجوی امروز نباید ابزار دست احزاب و گروه های سیاسی قرار گیرد. بدخواهان استقلال جنبش دانشجویی دو دسته‌اند . عده ای که با مستمسک قرار دادن شعارهایی چون آزاد بودن دانشجو و فضای باز سیاسی و مفاهیمی مشابه، بدون داشتن حتی ذره ای اعتقاد قلبی به آن، در پی ایجاد جایگاه اجتماعی طرفداران در جامعه دانشجویی و به دنبال مطامع و اغراض سیاسی خود می باشند. و دسته دوم که با درک غلط از ویژگی ها و شرایط حاکم بر محیط دانشجویی در راستای ایجاد محدودیت خودساخته علیه این جنبش پاک بوده و مع‌الاسف این تصمیمات را به نظام منتسب می نمایند.همان هایی که برای سخنرانی در جمع دانشگاهیان کل محیط دانشگاه را دیوار میکشند و اجازه صحبت به دانشجویان را نمی‌دهند. طبیعی است که شناور شدن جنبش دانشجویی در بین این دو دسته ره به ترکستان خواهد برد و باری از مشکلات کشور برنخواهند داشت. 
پیروزی های جبهه مقاومت و نابودی داعش حکایت از آن داشت که استقامت راه پیروزی و سعادت است و برهمگان اثبات نمود که میشود وعده ای داد و برای تحقق آن؛ سر و جان داد. 
وقوع زلزله در غرب کشور نشان داد که مردم ایران زمین همچون همیشه پشتیبان و همدل و همراه کنار همدیگر هستند و کم کاری دولتمردان را جبران نمودند و بسی باعث تأسف بود که عده ای از غم و مصیبت مردم نیز به دنبال اغراض سیاسی خود بودند و برخی نیز به جای کمک رسانی مطلوب و انجام وظایف، در پیله های خود فرورفته بودند. 
اما چند جمله ای خطاب به مسئولین دانشگاه و شما دانشجویان گرامی: مشکلات صنفی و کمبود امکانات رفاهی و ورزشی بر همگان آشکار است و با این توجیه که اصلاح و بهبود شرایط موجود زمانبر است از پرداختن مفصل به آن اجتناب میکنیم. اما مشکل نشت گاز در خوابگاه های دانشجویی و مسمومیت هر روز دانشجویان و بستری شدن آنان در بیمارستان قابل توجیه نیست و مسئولین امر باید پاسخگوی این امر باشند که چرا تا کنون به این مشکل رسیدگی ننموده اند؟ این سهل انگاری که می تواند به قیمت از دست دادن جان چندین تن بیانجامد مسئله ای نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت. 
مسئولین محترم دانشگاه نیک مستحضر هستید که فلسفه وجودی دانشگاه، همین دانشجویان هستند و این دانشجو است که به مسئولینی چون شما موجودیت میدهد و حال در همین دانشگاه هستند عده ای اندک که به این مسئله واقف نیستند و برخوردهای توهین آمیز و بدور از شأن دانشجو و دانشگاه؛ با دانشجویان دارند که زیبنده دانشگاه و استان فرهنگی کردستان نیست و این امر مستلزم توجه ویژه شما مسئولین و برخورد مناسب با این عده اندک را میطلبد که امید است به زودی مرتفع گردد. در این بین هستند برخی گروه های آموزشی که با تخریب روحیه و القای عدم توانایی به دانشجویان، آنها را دچار افسردگی شدید می نمایند و تا مرز خودکشی میبرند که در سال های اخیر حتی شاهد خودکشی و اقدام به خودکشی برخی از دانشحویان نیز بوده ایم؛ به همین منظور انتظار میرود که مسئولین امر تدابیری را در این خصوص اتخاذ نمایند که مانع از نابودی و تباهی زندگی دانشجویان شود.
همانطور که در بیانیه سال قبل تشکل بسیج دانشجویی آمده بود یکی از معضلات دانشگاه وابستگی مالی شدید آن به دولت و عدم استفاده از پتانسیل های موجود در دانشگاه و درآمدزایی است که امیدوار بودیم بعد از گذشت یکسال حداقل گزارشی از روند رو به بهبود این وضعیت را از مسئولین ذیربط بشنویم که متأسفانه اینگونه نبود حال امید است که مسئولین محترم ، با اتخاذ تصمیماتی مناسب قدم در این راه بگذارند و در تحقق اقتصاد مقاومتی گامی اثرگذار بردارند که یکی از راه های تحقق این مهم تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه و ایجاد شرکت های دانش بنیان وابسته به دانشگاه است که می تواند تاثیر به سزایی را در نقش آفرینی اقتصادی و صنعتی دانشگاه داشته باشد.
در پایان بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان،‌ضمن پاسداشت روز 16 آذر ،‌روز استکبار ستیزی ، و تبریک میلاد پیامبر اسلام، عهد قدیمی خود را بامقام عظمای ولایت،‌حضرت امام خامنه ای ، آرمانهای امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب تازه می‌کند و همنوا با شهدای دانشگاه تهران زمزمه می‌کند که :‌تا شرک و کفر هست، ‌مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم..
و من الله توفیق
 
منبع: روابط عمومی
 
پورتال اخبار
آمار بازدید خبر
کاربران آنلاین 131
امروز 1300
دیروز 4249
ماه جاری 151658
سال جاری 1605148
از ابتدا 8493444
صفحه جاری 614