دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
شناخت عصر مهم‌ترین اسلحه حفظ و پاسداری از دین، اخلاق و امنیت است
یکشنبه، 12 آذر 1396
شناخت عصر مهم‌ترین اسلحه حفظ و پاسداری از دین، اخلاق و امنیت است
امام جمعه پاوه با تأکید بر لزوم شناخت زمانه و عصر برای همگان به ویژه اهل علم و معرفت، اظهار کرد: باید عقلانیت را بر احساسات، عقل را بر علم و حکمت را بر دانش ترجیح داد چرا که علم زمانی مفید منجر به تشخیص حقایق و تمییز راه درست شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، «ملاقادر قادری» امروز (شنبه 11 آذر) در آیین گرامیداشت میلاد پیامبر اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت که با حضور ریاست دانشگاه کردستان، کارکنان و دانشجویان در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: نقش جوانان در مبارزه با طاغوت و دفاع از توحید در قرآن کریم به وسیله سوره کهف به زیبایی بیان شده است.
وی افزود: یکی از شاخص‌ترین توصیه‌های پیامبر اکرم(ص) به مومنین توجه به جوانان است و خطاب به آنان می فرماید، هوشیار جوانان باشید چراکه آنها دل‌های نازکی دارند که علاوه براینکه پذیرش آن قوی است در ناراحتی هم زودتر متأثر می‌شوند.
امام جمعه پاوه با اشاره به تفاوت دوران جوانی در عصرکنونی در مقایسه با دهه‌های پیشین، گفت: امروزه رسانه‌ها و فضای مجازی بستری را فراهم کرده‌اند که در آن احساسات بر عقلانیت تقدم یافته و این مسئله یکی از مشکلاتی است که گریبانگیر جامعه خواهد شد.
وی با یادآوری این نکته که در حال حاضر کشورهای اسلامی به طور مستقیم و غیرمستقیم درگیر جنگ گرم و نظامی و هم‌چنین جنگ نرم هستند، گفت: جنگ نظامی که در کشورهایی هم چون یمن و عراق در جریان است و جنگ فرهنگی که اثرات آن بیش از نظامی است و در محراب مساجد، کلاس های مدارس و دانشگاه‌ها، بازار و... در جامعه اسلامی در حال اثرگذاری است.
امام جمعه پاوه با بیان اینکه دشمنان در جنگ فرهنگی از طریق ماهواره‌ها و شبکه های اجتماعی در حال دگرگون کردن دین، فرهنگ و اخلاق جوانان است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در جنگ فرهنگی دشمنان به دنبال تسخیر فکر، ایده و عقیده و تغییر فرهنگ مسلمانان هستند، وظیفه ما در چنین شرایطی این است که فرار نکنیم و نسبت به این موضوع بی‌توجه نباشیم.
وی با تأکید بر اینکه سکوت در مقابل حربه دشمنان باعث غلبه آنها بر فرهنگ و عقیده مسلمانان خواهد شد، پاسخ به این امر را نیازمند داشتن بصریت دانست و گفت: حفظ و پاسداری از امنیت و ملیت جزو وظایف ما مسلمانان است.
وی دست یابی به این مهم را نیازمند شناخت عصر و زمان شناسی دانست و ادامه داد: شناخت عصر جزو اسلحه‌هایی است که در راستای حفظ و پاسداری از دین، اخلاق و امنیت می توان از آن بهره برد.
ماموستا ملاقادری با اشاره به اینکه در حال حاضر داعش به کلی از میان نرفته و تنها تاکتیک خود را تغییر داده است، اظهار کرد: باید پذیرفت که داعش تمام نشده و فکر و ایدئولوژی آنها هنوز پابرجاست.
وی افزود: داعش تنها تاکتیک و اراضی خود را تغییر داده و این هم بنا به مصلحت سیاست سردمداران و حامیان آنها انجام شده است.
امام جمعه پاوه در پایان با تأکید بر اینکه غفلت از جوانان زمینه‌ساز جذب آنها به سمت گروه‌های تکفیری هم چون داعش است، بیان کرد: باید عقلانیت را بر احساسات، عقل را بر علم و حکمت را بر دانش ترجیح داد چرا که علم زمانی مفید منجر به تشخیص حقایق و تمییز راه درست شود.
 
منبع: روابط عمومی
 
پورتال اخبار
آمار بازدید خبر
کاربران آنلاین 129
امروز 1298
دیروز 4249
ماه جاری 151656
سال جاری 1605146
از ابتدا 8493442
صفحه جاری 433