دسترسی سریع

کمپین کردستان علیه کرونا (کوردستان دژی کرۆنا)

دانشگاه کردستان / کمپین کردستان علیه کرونا
متقاضیان گرامی دوره آموزش مقدماتی زبان کوردی

همانطور که در اطلاعیه‌ ذکر شده است، کلاس آموزش مقدماتی زبان کوردی به صورت آنلاین #کلاس_مجازی و از طریق آموزش الکترونیکی برگزار می‌شود. برای شرکت در کلاس مجازی لازم است موبایل/تبلت/لپ‌تاپ/کامپیوتر خود را بر اساس سیستم عامل (ویندوز، اندروید، آی‌او‌اس) و از طریق راهنمای درج شده در کانال تلگرامی آماده‌سازی کنید.
لینک ورود به کانال پشتیبانی دوره آموزش مقدماتی زبان کوردی

✔ به بیان ساده‌تر، محیط کلاس مجازی نیازمند نرم افزار ادوبی‌کانکت است Adobe Connect و لازم است متقاضیان، قبل از شروع کلاس، نسبت به نصب این نرم‌افزار/اپلیکیشن اقدام کنند.

لینک ورود به دوره آنلاین در سامانه مجازی دانشگاه کردستان👇👇

برای ورود به کلاس اینجا کلیک کنیدعلاوه بر روش فوق می توانید از طریق سایت دانشگاه نیز دوره را به صورت زنده مشاهده نمایید. برای ورود از لینک زیر وارد شوید👇👇
اخبار کمپین کردستان علیه کرونا (کوردستان دژی کرۆنا)
مدیریت کرونا؛ رویکردی جامعه محور و استراتژی های مترتب با آن
در سده حاضر، نظام برنامه ریزی هم به لحاظ جهت و هم الزامات اجرایی دچار دگرگونی هایی در سطوح تئوری و تجربی شده است.یکی از این دگرگونی ها بازگشت و توجه به اجتماعات محلی است که قرار است خود به هدف و ابزار توسعه بدل گردند. در نوشتار حاضر سعی بر این است ضمن تبیین نقش و جایگاه اجتماعات محلی در مدیریت مسئله کرونا، استراتژی هایی نیز بر اساس رویکرد دارایی و نیازهای این جوامع برای کاهش مخاطرات و مدیریت مسئله ارائه گردد.
شنبه 9 فروردین 1399

"نه" به فاصله گذاری اجتماعی، " آری" به فاصله گزینی فیزیکی
فاصله گذاری اجتماعی به عنوان راهبرد اصلی ستادملی مبارزه با کرونا، از 8 فرودین وارد مرحله اجرایی شده است. از منظر جامعه شناختی و با نظر به مختصات اجتماعی و فرهنگی جامعه ایران، راه مقابله با شیوع ویروس کرونا،" تعدیل فاصله گذاری اجتماعی به مثابه پیش شرط فاصله گزینی فیزیکی" است. کم توجهی به پیوست فرهنگی و اجتماعی، و برخورد مکانیکی با جامعه، حلقه مفقوده سیاست گذاری ها در مواقع بحرانی است.
شنبه 9 فروردین 1399

ساختار سنی جمعیت و کرونا
ویروس کرونا اکنون به یک اپیدمی عالمگیر بدل شده و تا زمان نگارش این متن (1399/01/08 ساعت 17 و 6 دقیقه)، 542788 نفر را در 176 کشور دنیا درگیر و متأسفانه 24361 نفر را به‌‏کام مرگ فرو برده است. جهان اکنون سراسر با واقعیت تلخ کرونا روبروست و در نبود واکسن آن یا عدم مداخلات جدی بهداشت عمومی از قبیل بستن اماکن و مراودات عمومی، هیچ‏کس در مقابل این ویروس در امان نیست و احتمالاً اکثریتی از جمعیت‌ها را درگیر خواهد کرد.
شنبه 9 فروردین 1399

کسب و کارهای محلی و بحران کرونا
کسب و کارهای استان کردستان به دلیل کوچک بودن و داشتن حوزه فعالیت محدود خود، همواره با فرصتهای کم و مشکلات ویژه ای روبرو هستند. فرصت پیشرفت یک کسب و کار استانی، تنها در بازار کوچک آن ممکن است، اما از مشکلات تجاری ملی گاهاً بیشترین صدمات را خواهد دید. با این اوصاف در صورت دارا بودن مدیریتی آگاه می تواند خود را با فرصتها و تهدیدات منطبق نماید.
پنجشنبه 7 فروردین 1399

نگرش‌های اقتصادی دوران کرونایی و اثربخشی توصیه‌های در خانه ماندن
اگر از زاویه اقتصادی به موضوع « در خانه ماندن در شرایط کرونایی» نگریسته شود و در انتظار اثرات خوب این توصیه‌ها باشیم؛ باید بپذیریم عاملان اقتصادی در وضعیت اخیر متناسب با انگیزه‌ها و اولویت‌بندی ترجیحات خود تصمیم میگیرند و دست به انتخاب میزنند. این نوشتار با رویکرد اقتصادی، چگونگی اثربخشی توصیه‌ها و رسالت دولت، بخش خصوصی و خانوارها را با ارائه اقدامات عملی تبیین مینماید.
پنجشنبه 7 فروردین 1399

آموزش زبان کوردی
پژوهشکده کردستان‌شناسی دانشگاه کردستان با همکاری کمپین کردستان علیه کرونا اقدام به برگزاری دوره مقدماتی کوتاه مدت آموزشی زبان کوردی به صورت مجازی می‌نماید
چهارشنبه 6 فروردین 1399

ویدئوهای کمپین کردستان علیه کرونا (کوردستان دژی کرۆنا)