دسترسی سریع

گروه مهندسی عمران

گروه مهندسی عمران فعالیت خود را بطور رسمی از سال 1373 و با پذیرش 35 نفر دانشجو در مقطع کاردانی فنی کارهای عمومی ساختمان آغاز نموده و در سال تحصیلی 1375 اقدام به پذیرش دانشجویان کارشناسی عمران - گرایش عمران نمود.

از نیمسال اول 87-86 اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد گرایش مهندسی سازه نموده و همچنین از نیمسال اول 88-87 با توجه به موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد - گرایش زلزله، و از مهر سال 1391 نیز دانشجوی کارشناسی ارشد عمران گرایش آب پذیرش شده است. همچنین از مهر 1391 چهارنفر دانشجو در مقطع دکتری در گرایش مهندسی سازه پذیرش شده‌اند.
 
مجموعه مهندسی عمران یا رشته عمران یکی از رشته‌­های پر اهمیت و جذاب در مجموعه رشته­‌های آزمون سراسری است که داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی می­تواند آن را انتخاب کند.
پیشرفت سریع جوامع و نیازهای روز افزون آنها به انجام طرح‌های مختلف عمرانی از یک طرف و رشد و توسعه علوم مختلف از طرف دیگر، ایجاب می­‌نماید تا با یک برنامه‌ریزی صحیح و همه جانبه و پرورش استعدادهای جوان و نیز استفاده بهینه از ابزار و امکانات موجود در جامعه، گامی بلند در جهت ترقی و تعالی جامعه برداشته شود.

این مجموعه یکی از مجموعه‌های آموزش عالی است و هدف آن تربیت افراد مستعدی است که بتوانند با آگاهی علمی و فنی کافی از عهده انجام وظایف طراحی، مدیریت و اجرای پروژه‌های عمرانی در زمینه‌های راه و ساختمان و کارهای آبی برآیند و نیازهای عمرانی جامعه را در این زمینه برآورده سازند.

انجمن‌های علمی

انجمن علمی مهندسی عمران

کانون علمی پژوهشی عمران دانشگاه کردستان، فعالیت خود را از ابتدای سال 1387 آغاز نموده است. این کانون فعالیت گسترده‌ای را درسطح دانشگاه و کشور انجام داده است. کسب  مقام سوم بین‌المللی بتن با مقاومت بالا (A.C.I) در بین 21 دانشگاه کشور، عضویت در سازمان علمی پژوهشی دانشجویان عمران سراسر کشور، عضویت در ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی بتن توانمند، برگزاری هفت دوره مسابقه سازه‌های خرپایی استانی و درون دانشگاهی، و کسب چندین مقام در مسابقات سازه‌های ماکارونی کشوری از عمده موفقیت‌های این کانون بوده‌ است.

همچنین این انجمن چندین دوره کلاس آموزشی برای دانشجویان گروه شامل آشنایی بانرم افزارهای عمران (ETABS)، کارگاه جوشکاری و تکنولوژی بتن برگزار نموده است.

انجمن علمی بتن‌های خاص

انجمنی جدید است که بیشتر روی بتن‌های خاص به ویژه بتن‌های سبک کار می‌کند.